Celulitída – „Nafúknuté“ tukové bunky

─îo je to celulit├şda? Ako vznik├í? Pre─Źo tr├ípi len ┼żeny a nie mu┼żov? Pre─Źo vytv├íra pomaran─Źov├║ poko┼żku? Pre─Źo je tak ┼ąa┼żk├ę sa jej zbavova┼ą? Sam├ę ot├ízky, na ktor├ę chcete vedie┼ą odpove─Ć, ale nikde ju nenach├ídzate. Dnes V├ím na ne odpovieme. A porad├şme aj s t├Żm, ako sa ┼łou kone─Źne vyrovna┼ą ÔÇô vybojova┼ą si vyt├║┼żen├║ lep┼íiu poko┼żku i postavu.

─îo je to celulit├şda?

Esthenay - kozmetika proti celulit├şde

─îo je to celulit├şda? Spr├ívna ot├ízka. Celulit├şda, to s├║ ÔÇ×naf├║knut├ęÔÇť tukov├ę bunky, v ktor├Żch sa ukladaj├║ odpadov├ę l├ítky a voda z na┼íej l├ítkovej v├Żmeny. Tieto odpadov├ę l├ítky sa hromadia v tukov├Żch bunk├ích z d├┤vodu v├Ą─Ź┼íieho pr├şjmu tukov a cukrov, ne┼ż s├║ bunky schopn├ę zmetabolizova┼ą (premeni┼ą) a z d├┤vodu zl├ęho toku a cirkul├ície lymfy. Produkty l├ítkov├ęho metabolizmu s├║ vysokomolekul├írne l├ítky, ktor├ę m├┤┼żu by┼ą odveden├ę z tela jedine cestou lymfatick├ęho syst├ęmu a ─żadv├şn. D├┤vod, pre─Źo sa tak nestalo a pre─Źo neboli l├ítky z v├í┼ího tela odveden├ę spo─Ź├şva pr├íve v nedostato─Źnej ─Źinnosti svalovej pumpy, ktor├í poh├í┼ła n├í┼í lymfatick├Ż syst├ęm a v ochabnutom v├Ązivovom tkanive, ktor├ę nevytv├íra svalom dostato─Źn├Ż protitlak, ─Ź├şm svalov├í pumpa vych├ídza napr├ízdno (d├┤vod, pre─Źo celulit├şdou trpia aj ┼żeny ┼íportovkyne a ┼ít├şhle ┼żeny).

Celulit├şda nie je ochorenie

Celulit├şda nie je ochorenie, ale zatia─ż len kozmetick├Ż probl├ęm, ktor├Ż ─Źasto b├Żva pr├şznakom toho, ┼że ┼żivotn├Ż ┼ít├Żl nie je ├║plne v poriadku a to m├┤┼że ma┼ą aj v├í┼żnej┼íie n├ísledky. Naj─Źastej┼íie sa s celulit├şdou stret├ívaj├║ ┼żeny po 30, ale objavi┼ą sa m├┤┼że aj v puberte ako u diev─Źat, tak aj u chlapcov. M├┤┼że sa vyskytova┼ą takmer po celom tele, naj─Źastej┼íie v┼íak postihuje partie, ktor├ę s├║ najviac za┼ąa┼żen├ę stagn├íciou krvn├ęho obehu a obehu lymfy (boky, stehn├í, zadok, brucho, horn├í ─Źas┼ą pa┼ż├ş).

4 stupne celulit├şdy

Pri hodnoten├ş rozsahu celulit├şdy rozli┼íujeme ┼ítyri stupne celulit├şdy, od tej najjednoduch┼íej, celulit├şde 1. stup┼ła a┼ż po 4. stupe┼ł, pri ktorom u┼ż doch├ídza aj k degener├ícii v├Ąziva.

Rozdelenie pod─ża stup┼łov:

  1. Pomaran─Źov├í ko┼ża je vidite─żn├í iba pri ┼ít├şpacom teste
  2. Celulit├şda je vidite─żn├í nielen pri ┼ít├şpacom teste, ale u┼ż pri seden├ş na tvrdej podlo┼żke, pri napnut├ş svalstva, alebo pri ostrom bo─Źnom svetle. V ─żahu obvykle celulit├şda mizne
  3. Hrbo─ż─Źeky a nerovnosti s├║ na ko┼żi vidite─żn├ę u┼ż na prv├Ż poh─żad, bez oh─żadu na osvetlenie , st├ítie, v sede aj v ─żahu
  4. Poko┼żka je nap├Ąt├í, bolestiv├í na dotyk s v├Żrazn├Żmi nerovnos┼ąami. V tomto ┼ít├ídiu doch├ídza k degener├ícii v├Ąziva.

Pre─Źo tr├ípi hlavne ┼żeny?

Pre─Źo celulit├şda tr├ípi hlavne ┼żeny je ot├ízka, ktor├í tr├ípi mnoho ┼żien. Hlavn├Żm d├┤vodom je jednak rozdielne anatomick├ę usporiadanie tukov├Żch buniek v podko┼ż├ş, jednak minim├ílna hladina ┼żensk├Żch horm├│nov estrog├ęnov v mu┼żskom organizme. ┼Żeny navy┼íe maj├║ oproti mu┼żom v oblasti bokov, stehien a zadku dvojn├ísobok tukov├Żch buniek.

Kolag├ęnov├ę a elast├şnov├ę vl├íkna v t├Żchto tukov├Żch bunk├ích s├║ veden├ę zvysle a s├║ rovnobe┼żn├ę. Ko┼ża u ┼żien je tak pru┼żnej┼íie a roztiahnute─żnej┼íia (vplyv estrog├ęnov). Ale v d├┤sledku rozlo┼żenia v├Ązivov├Żch vl├íkien sa tukov├ę bunky u ┼żien nap─║┼łaj├║ nepravidelne. Tvoria sa tak ve─żk├ę ─Źi men┼íie zhluky na typick├Żch ─Źastiach ┼żensk├ęho tela , ktor├ę vn├şmame poh─żadom alebo hmatom ako hrbo─ż─Źeky.

U mu┼żov nie

U mu┼żov sa celulit├şda takmer nevyskytuje. Pokia─ż ├íno, je to v oblasti bedier, brucha a zadku. Ich podko┼żn├ę v├Ązivov├ę vl├íkna s├║ veden├ę vodorovne a m├┤┼żu sa kr├ş┼żi┼ą. T├Żm je zabr├ínen├ę nepravideln├ęmu napl┼łovaniu tukov├Żch buniek a ich prech├ídzaniu v├Ąziva k povrchu ko┼że.

Ak├ę s├║ pr├ş─Źiny vzniku celulit├şdy?

Pr├ş─Źin vzniku celulit├şdy je mnoho, niektor├ę sa ale na jej vzniku podie─żaj├║ v├Żraznej┼íie. Niektor├Żm sa d├í ├║spe┼íne vyh├Żba┼ą, napr. pravideln├Żm cvi─Źen├şm ─Źi dobr├Żmi mas├í┼żami (lymfodren├í┼żna mas├í┼ż), niektor├ę sa daj├║ odstra┼łova┼ą vhodn├Żmi pr├şpravkami (napr. Intensive g├ęly, vi─Ć ni┼ż┼íie), no na niektor├ę sme zatia─ż kr├ítky.

Medzi z├íkladne pr├ş─Źiny celulit├şdy patr├ş napr. nevyv├í┼żen├í strava a nedostatok pohybu, nedostatok tekut├şn, zl├Ż krvn├Ż a lymfatick├Ż obeh, ochabnut├ę v├Ązivo, nespr├ívne hormon├ílne pr├şpravky ale aj dedi─Źnos┼ą, nadv├íha a vo─żne radik├íly vznikaj├║ce z nikot├şnu, alkoholu ─Źi z ovzdu┼íia a slne─Źn├ęho ┼żiarenia.

Ako na ┼łu?

Pokia─ż sa celulit├şda u┼ż raz objav├ş, je potrebn├ę pracova┼ą na jej odstr├ínen├ş alebo aspo┼ł zmiernen├ş. Celulit├şda ─Ćalej progreduje (1. a┼ż 4. ┼ít├ídium) a pokia─ż sa tomuto probl├ęmu nevenujeme, m├┤┼że nasta┼ą cel├Ż rad probl├ęmov spojen├Żch s celulit├şdou: bolestiv├ę otoky, poruchy prekrvenia (naj─Źastej┼íie doln├Żch kon─Źat├şn), k┼Ľ─Źov├ę ┼żily, B├ęrcov├ę vredy (vredy predkolenia) at─Ć. Pomoc s t├Żmto probl├ęmom m├┤┼żu aj vhodn├ę pr├şpravky proti celulit├şde.

Rie┼íenie – Esthenay kozmetika, vysk├║┼íajte a neo─żutujete!

Pr├íve na rie┼íenie t├Żchto probl├ęmov je ur─Źen├í novovyvinut├í kozmetika z ─Źesk├Żch laborat├│ri├ş Esthenay, pre odstra┼łovanie celulit├şdy napr. konkr├ętne pr├şpravky Intensive 1 – 3. Pr├şpravky z rady ESTHENAY┬« ROLL QUENN boli vyvinut├ę v spolupr├íci so zn├ímymi dermatol├│gmi a organiz├íciami zaoberaj├║cimi sa v├Żrobou kozmetick├Żch pr├şpravkov a s├║ ur─Źen├ę ┼ípeci├ílne na zmier┼łovanie a odstra┼łovanie pr├şznakov celulit├şdy.

Priazniv├Ż ├║─Źinok ┼ípeci├ílne vyvinut├Żch pr├şpravkov Intensive je navy┼íe zavr┼íovan├Ż aplik├íciou Chladiac├ęho g├ęlu, ktor├Ż schladzuje poko┼żku a zabezpe─Źuje jej r├Żchlu regener├íciu po spa─żovan├ş nepotrebn├Żch tukov cez pr├şpravky Intensive. Ak trp├şte niektor├Żm stup┼łom celulit├şdy, pr├şpravky Esthenay s├║ to prav├ę pre v├ís. Ak v├ís teda celulit├şda dlhodobo tr├ípi a chcete sa jej kone─Źne zbavi┼ą, nev├íhajte a pr├şpravky z tejto rady vysk├║┼íajte.

Vyhrajte prv├ę balenie pre seba!

Teraz tu m├íte navy┼íe jedine─Źn├║ ┼íancu vyhra┼ą a┼ż 5 sk├║┼íobn├Żch balen├ş kozmetiky proti celulit├şde z rady Esthenay (jeden bal├ş─Źek obsahuje 4 kr├ęmy). Sta─Ź├ş, ak v r├ímci uv├ídzacej kampane tejto kozmetiky nav┼ít├şvite web www.esthenay.sk, ktor├Ż je jej venovan├Ż a zodpoviete t├Żch najjednoduch┼í├şch 5 ot├ízok vo va┼íom ┼żivote a zarad├şte sa tak do s├║┼ąa┼że, v ktorej sa u┼ż 10. j├║na 2009 dozvie p├Ą┼ą z v├ís, ─Źi vyhrali.

Pridajte sa do s├║┼ąa┼że aj vy a nebudete ─żutova┼ą: www.esthenay.sk

Pr├şpravky z rady Esthenay:

P├í─Źil sa v├ím ─Źl├ínok?, Zahlasujte za n├ís.

Comments are closed.